ТРУДОВЕ ЛІТО 2017

Сьогодні, 23 травня, у приміщенні Ізмаїльського державного гуманітарного університету, на базі СОУП Ізмаїл (Самоорганізуючого освітнього простору) було проведено молодіжний ярмарок вакансій «Трудове літо 2017».  Це спільний захід Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості  та Caritas Odessa UGCC, який пройшов у рамках проекту «Тривалий економічний підйом для миру» (ТЕПМ / Caritas Odessa UGCC).

В ярмарку прийняли участь шість роботодавців, які представляють не лише сфери послуг та торгівлі, але й підприємства, які працюють у сфері виробництва морозива та у переробній промисловості. Усі ці підприємства запрошують на роботу, у тому числі й молодь на період літніх канікул. Майже 40 вакансій – це пропозиції тимчасової сезонної роботи. До речі, деякі вакантні місця можуть стати постійним місцем роботи, за умови, якщо молодь добре себе проявить та зарекомендує.

Ось лише маленький перелік запропонованих вакансій:

- менеджер з обліку та закупівель;

- пробовідбірник;

- гувернантки;

- кастелянша;

- помічник коменданта;

- продавці-консультанти;

- офіціанти

- покоївки;

- укладальники-виробів;

- пакувальники.

А загалом, на сайті Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості було презентовано майже 200 вакансій.

Тож на Ярмарку було розвіяно міф про те, що в Ізмаїлі немає роботи.

Ярмарок відвідали викладачі та студенти Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Придунайського філіалу МАУП, Ізмаїльського технікуму економіки та права, Дунайського факультету морського та річкового транспорту Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного (ДФ МРТ КДАВТ) та професійних училищ міста. 

Молодь з зацікавленням розпитувала роботодавців про умови праці та рівень заробітної плати. Дехто планує на канікулах піти робити, тож нототували контакти та адреси.

А у завершенні Ярмарку вакансій директор Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості Володимир Довгаль провів брифінг для місцевих ЗМІ, де, за традицією озвучив аналіз показників комплектації вакансій за період з січня по травень 2016-2017 років Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості.

«За період з січня до травня 2017 року інформацію про існуючі вакансії в Ізмаїльський міськрайонний центр зайнятості подало 262 роботодавця. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року приріст становить 146,4%.,  – сказав Володимир Олександрович, – Приріст кількості вакансій становить 134,7%. Якщо розглядати в числовому відображенні, то це 990 вакансій в 2017 році і всього 735 - в 2016. З січня до травня 2017 року укомплектовано 609 вакансій, що вище показників минулого року на 125,1%. Середній період безробіття в Ізмаїльському МРЦЗ - 98 календарних днів, що значно нижче загальнообласних показників (128 календ. днів) і показників ІГРЦЗ 2016 роки (102 календ. дні). Середній період пошуку роботи громадян, які звернулися до Ізмаїльського МРЦЗ становить 75 днів, що менше середньообласного показника на 18 днів».

Завдяки методичній співпраці служби зайнятості з роботодавцями та соціальними партнерами мешканці Ізмаїлу та Ізмаїльського району інформовані про стан ринку праці та актуальні вакансії. Вирішуючи проблеми безробіття, працевлаштовуючи осіб, які шукають роботу, служба зайнятості допомагає поповнювати державний та місцевий бюджети. А це – необхідна умова розвитку регіональної економіки.