ПРАЦІВНИК ЗМІНИВ ПРІЗВИЩЕ: ВНОСИМО ДО ТРУДОВОЇ КНИЖКИ ВІДПОВІДНИЙ ЗАПИС

Запитання: Працівник змінив прізвище. Як правільно внести до трудової книжки відповідний запис? 

Відповідь Чинним законодавством України встановлено, що заповнення трудової книжки вперше проводиться власником або уповноваженим ним органом не пiзнiше тижневого строку з дня прийняття працiвника на роботу. Заповнюються, зокрема, такі реквізити як «прізвище», «ім’я», «по батькові». 

Запитання: А який порядок дії кадрової служби у разі зміни прізвища працівника? 

Відповідь Відповідно до п. 2.13 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. № 58 (далі — Інструкція № 58), зміна записів у трудових книжках про прізвище, ім’я, по батькові і дату народження виконується власником або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, імені та по батькові тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів.

Зазначені зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Однією рискою закреслюється, наприклад, колишнє прізвище або ім’я, по батькові, дата народження, записуються нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки і засвідчуються підписом керівника підприємства або печаткою відділу кадрів. Докладніше про це можно дізнатися з листа Міністерства соціальної політики України від 04.07.2016 р. № 227/06/186-16. Слід зазначити, що листи Мiнiстерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони мають iнформацiйний, рекомендацiйний та необов’язковий характер.

 

На питання відповідав старший інспектор Головного Управління Державної служби України з питань праці в Одеській області Сорокін І.Б.