СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ДОПОМАГАЄ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНО-ВІДПОВІДАЛЬНОГО БІЗНЕСУ

31.07.2017 – останній календарний день липня, світить яскраве сонце, місто Ізмаїл мліє від спеки. Напередодні 30 липня лунали вітання представникам торгівлі з нагоди професійного свята – Дня працівників торгівлі. Тому для відкриття сезону пресс-турів зі знайомства з представниками соціально-відповідального бізнесу фахівці Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості обрали локальну торгівельну мережу ТОВ «Апетит-1».

О десятій ранку журналісти з цікавістю, що ж за захід підготував центр зайнятості на цей раз, прийшли до одного з магазинів торгівельної мережі Апетит-Корона. Тут вони ознайомилися з історією розвитку мережі: як у 2008 році з’явився перший магазин «Корона» на вул. Пушкіна площею до 40 метрів квадратних, як мережа магазинів розвивалася, та виросла до 12 разноформатних магазинів по всьому місту, де є магазини – міні-маркети та формату супермаркетів. Почули журналісти про перспективні плани на майбутнє, дізналися про філософію мережі «магазин біля дому», яку сповідує та впроваджує у життя керівництво мережі. Розповідав про це журналістам та фахівцям центру зайнятості заступник директора з операційної діяльності підприємства Олександр Корінь.

 – Все починалося з одного кондитерського магазину, а зараз, у різних мікрорайонах міста, діє 12 різноформатних магазинів площею від 100 і понад 300 кв. метрів, – каже Олександр Юрійович, –  Щодня понад восьми тисяч осіб обслуговується в мережі магазинів Корона та Апетит.

Головний бухгалтер підприємства Валентина Павлівна Кирій розповіла: «Саме ТОВ «Апетит-1» зареєстровано наприкінці 2014 року. І вже з перших днів свого існування тісно співпрацює зі службою зайнятості. Зараз не можу сказати, скільки осіб за направленням цієї служби приходили на співбесіди, але 25 з них було відібрано, працевлаштовано, та працюють у магазинах торгівельної мережі. Це продавці-консультанти та касири торгівельного залу і менеджери з оптової торгівлі та оператори комп’ютерного набору, і охоронники, і, навіть, директор одного з магазинів. Віковий ценз самий різноманітний: і молодь, і особи передпенсійного віку. До того ж на підприємстві існує можливість кар’єрного зростання».

Підприємство активно розвивається та створює нові робочі місця. До того ж працевлаштовує на них осіб з квотних категорій населення: молодь, матерів з дітьми до 6 років, інвалідів, осіб передпенсійного віку. Новостворені робочі місця цього підприємства підпадають під перелік, за які служба зайнятості компенсує єдиний соціальний внесок.

Зараз підприємство має потребу у касирах торгівельного залу, продавцях-консультантах, продавцях продовольчих товарів, охоронниках та у бухгалтері.

– Вже три роки ізмаїльська служба зайнятості активно співпрацює з цією мережею, – говорить директор Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості Володимир Довгаль, – Наша головна функція – допомагати людям знайти роботу та отримувати гідну заробітну платню. Служба зайнятості виконує дві основні місії: економічну та соціальну. Економічна місія складається завдяки легальному працевлаштуванню та отриманню легального заробітку. Бо це є поповнення бюджетів Пенсійного фонду та місцевої території. Це виплати заробітної платні працівникам бюджетної сфери, це –  будівництво об’єктів соцкультури, благоустрій нашого з вами рідного міста. До того ж, хочу відзначити, що підприємство цілком місцеве, на відміну від широко відомих «АТБ», «Копійки» та «Таврії». Тож відчислення з заробітної платні робляться у місцевий бюджет, а не у великі міста, такі як Одеса та Київ. Хочу зробити акцент – служба зайнятості працевлаштовує тільки на легальній основі.

Соціальна ж роль співпраці з бізнесом постає у тому, що тільки у мережі продовольчих магазинів «Апетит» та «Корона» ми влаштували багато людей з квотних категорій населення: це і особи передпенсійного віку, і мама двох дітей до 6 років, і особи з особливими потребами, –  каже Володимир Олександрович, –  Тож служба зайнятості разом з представниками соціально-відповідального бізнесу виступає стабілізатором соціально-економічної ситуації, що дає місцевим органам влади реалізовувати соціальні програми та розвивати інфраструктуру.

До того ж Володимир Олександрович відмітив: «Ми готові направити бажаючих працювати на підприємство. Якщо хтось не знає основи певної професії, ми направляємо на навчання в Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, –  резюмував Володимир Довгаль, – Бажаючі мають можливість отримати спеціальність та працевлаштуватися з обраної професії».

Як відзначили журналісти, а це такі відомі у нашому регіоні ЗМІ, як «Кур’єр тижня», «Сіті», Ізмаїльське телебачення, «Бізнес-портал Ізмаїлу», форма прес-туру була для них цікава. То ж вони сподіваються, що цю форму фахівці служби зайнятості зроблять доброю традицією. А від представників підприємства, а саме Валентини Павлівни Кирій, почули слова подяки фахівцям центру зайнятості Тетяні Петрівні Маковській та Тетяні Аркадіївні Панфіловій: «Фахівці центру зайнятості взагалі діють кваліфіковано. Налагоджена тісна співпраця. Але цих фахівців ми б хотіли відзначити окремо: усі кадрові питання вирішуються не лише швидко, але й якісно. Підбор кадрів відбувається з усіма побажаннями нашої кадрової політики, що допомагає розвивати бізнес та з’являється бажання звертатися у службу зайнятості за вирішенням кадрового голоду».