НІ ТОРІВЛІ ЛЮДЬМИ

В перші дні серпня 2017 року  до всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми в Ізмаїльському міськрайонному центрі зайнятості були проведені два семінари за темою "Запобігання  нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці". Ці заходи проводились для безробітних та інших громадян, які звернулись до центру зайнятості та цікавились можливістю працевлаштування за кордоном України.

Співробітники відділу активної підтримки безробітних центру зайнятості запросили  директора Ізмаїльського  районного центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді - тренера організації "Віра. Надія. Любов." Брусову Маргариту Василівну,  начальника та фахівця Ізмаїльського відділу з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції Тірон Ірину Олександрівну і Беженар Миколу Петровича.

Учасники семінарів, серед яких були безробітні та  інші відвідувачі,  ознайомились з простими правилами, які потрібно виконувати за кордоном, щоб не впасти в халепу і не потрапити у рабство в чужій державі. Наприклад, потрібно уважно прочитати договір про майбутню роботу, який повинен бути на мові, яку гарно розуміє  людина, нікому не за яких умов не можна віддавати оригінали своїх документів (тільки ксерокопії) та інше. Семінари проходили з використанням сучасних методів інформування: елементів лекції, дискусії, обміну досвідом. Яскраві плакати, флаєра  та буклети   допомогли учасникам краще засвоїти наданий матеріал.

Семінари пройшли у теплій та дружній атмосфері співпраці. Безробітні виказали побажання у продовженні плідної роботи та акцентували проблеми, з якими їхні знайомі зіткались під час пошуку роботи за кордоном. «Червоною стрічкою» заходу стала ідея про актуальність і виваженість рішення працювати в Україні, як альтернатива трудовому рабству за кордоном.

Всі учасники семінарів виказали задоволення та дякували за турботу та допомогу їм в опануванні перешкод на шляху до нового робочого місця.