ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА ДЛЯ НЕПОВНОЛІТНІХ ПІДОБЛІКОВИХ ІЗМАЇЛЬСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО ВІДДІЛУ З ПИТАНЬ ПРОБАЦІЇ

Вибір професії – складний та відповідальний крок у житті кожної людини. Правильно вибрати професію означає знайти своє місце в житті, адже людина разом з цим обирає свою долю. Відповідно, особливо актуальним стає набуття молодого покоління адекватних уявлень і знань про сучасну професійну діяльність, формування в них психологічної готовності до вибору професії та трудової діяльності, для правильної побудови кар’єри.

Так, днями, в приміщенні Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості відбулася чергова зустріч школярів та неповнолітніх засуджених, які перебувають на обліку в Ізмаїльському міськрайонному відділі з питань пробації, з працівниками центру зайнятості.

Спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Лариса Степаненко  провела екскурсію по центру зайнятості, ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості для неповнолітніх: допомога у професійному самовизначенні особи, вибору професії, професійна підготовка, пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, інформаційні та консультаційні послуги.

Відвідувачів інформували про ситуацію на ринку праці, особливості працевлаштування в сучасних умовах, потребу в працівниках за професіями, які користуються попитом на ринку праці, можливість їх отримання в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Школярі ознайомились з можливістю профорієнтаційного тестування на сайті «Моя кар’єра». Також неповнолітні переглянули анімаційні відеоролики про вибір професії, які допоможуть зорієнтуватись у світі професій.

Молоді люди отримали корисну інформацію та відповіли для себе на питання щодо переваги офіційного працевлаштування. На завершення зустрічі, яка відбулася у доброзичливій атмосфері, неповнолітні отримали в подарунок комплект канцтоварів, надані  приватним підприємцем Пєтковим Олександром Федоровичем.

 Світлана Волощук,

ст. інспектор  Ізмаїльського МРВ з питань пробації