ВИБІР ПРОФЕСІЇ - ВИБІР МАЙБУТНЬОГО

 

В рамках організації профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю 11 вересня спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості Лариса Степаненко зустрілася з школярами різних вікових груп, які навчаються в Ізмаїльській загальноосвітній вечірній школі та в дитячій художній школі. Мета зустрічі –відкриття для молоді світу професій, розповідь про послуги служби зайнятості, сучасний ринок праці, можливості працевлаштування.

Завтрішнім випускникам потрібно вже сьогодні замислитися про майбутній трудовий шлях. Тож їм було донесено інформацію про можливість навчання в ДНЗ ОЦПТО ДСЗ та інших учбових закладах м. Ізмаїла і м. Одеси. З зацікавленням молодь слухала розповідь про умови проживання та навчання в Одеському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ. Вони уважно розглядали світлини, розпитувалися про те, що на них зображено, як проходить навчання та які умови проживання слухачів. Якщо звернути увагу на те, що контингент учнів вечірньої школи це, здебільшого, хлопці та дівчата, які працюють – то цей інтерес зрозумілий. Адже ім розповіли про те, з чим вони стикаються. Наприклад, кілька хлопців підробляє у будівельних бригадах підсобними робітниками. Тож їм було цікаво з яких будівельних професій навчають у цьому закладі. В дівчат оченята загорілися, коли вони почули про навчання за професіями маникюрник, педикюрник, покоївка, адміністратор готелю тощо. Тим більше, що зовсім скоро в Ізмаїлі має відкритися ще один новий готель.

Тим, хто ще не визначився з професійними інтересами, порекомендували пройти тестування на сайті "Моя кар'єра". А ті, хто бажав –  пройшли психодіагностичне тестування з метою визначення підходящої професії під час заходу.

Під час зустрічі школярі також мали змогу познайомитись з спеціалістами  Ізмаїльського міськрайонного відділу з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

Зустріч вийшла корисною, цікавою та дуже насиченою. Брошури, буклети, візитівки з посиланнями на корисну інформацію, у тому числі й на сайт центру зайнятості, розібрали за кілька хвилин.

Педагоги подякували службі зайнятості за такі зручні форми роботи з дітьми та висловили надію на проведення подібних заходів у подальшому.