ОБИРАЄШ ПРОФЕСІЮ – ОБИРАЄШ МАЙБУТНЄ

 

Осінь тільки починає набирати оберти, приємно лоскочучи прохолодним вітерцем, а профорієнтаційна робота фахівців Ізмаїльського центру зайнятості кипить та продовжується. Два дні поспіль в сільські школи Ізмаїльського району приїжджав профорієнтаційний «десант». 18 та 19 вересня в рамках організації профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю спеціалісти центру зайнятості Ірина Таран та Ганна Бойнегрі зустрічалися з школярами старших класів Старонекрасівської та Кислицької загальноосвітніх шкіл. Мета зустрічі – знайомство шкільної молоді з формулою вибору професій, з послугами служби зайнятості, з потребами сучасного ринку праці, з можливостями набуття професій на базі центрів професійно-технічного навчання державної служби зайнятості, отримання інформації про контрактну службу в Збройних Силах України, Прикордонних військах, Національній поліції та інше.

До Старої Некрасівки разом з фахівцями служби зайнятості завітав старший прапорщик Державної прикордонної служби Андрій Коваленко. Він розповів старшокласникам про можливості проходження служби в Ізмаїльському прикордонному загоні, ознайомив на які посади потрібні військовослужбовці, розповів про переваги служби.

«Я сам народився та виріс у Старій Некрасівці. Та й зараз проживаю у ньому. Я дуже добре знаю це село і дуже його люблю. Але коли прийшов час вибору робочого місця я вирішив піти служити у Прикордонний загін. І ось вже 14 років служу в ньому. Мені дуже подобається. Служба – це цікава та важлива справа. До того ж, як мешканець села, можу сказати, що грошове забезпечення досить пристойне. Для хлопців – служба за контрактом це можливість проявити свої найгарніші якості. Вони можуть служити інспекторами прикордонної

служби, дозіметристами, кінологами. Є й технічні професії – водії, механіки, електрогазозварники тощо. Дівчата теж можуть піти на службу. Але від них чекають на знання медичної справи, або кухарської. Можна поєднувати службу та навчання. Це тільки заохочується. Тож, коли вам виповниться 18 років – запрошуємо вас на службу», сказав присутнім старший прапорщик Коваленко.

Начальник відділу активної підтримки безробітніх Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості Ірина Таран докладно розповіла школярам обох шкіл про можливість навчання в державному навчальному закладі Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та інших учбових закладах м. Ізмаїла та м. Одеси.

- Для того, щоб зробити вірний вибір свого трудового шляху, щоб не змарнувати час, гроші, сили на навчання з професії, за якою потім не будеш працювати ані дня – бажано пройти діагностування професійного напрямку, - сказала Ірина Ігорівна, - запрошуємо бажаючих пройти таке тестування зараз, під час заходу, в центрі зайнятості, та вдома не сайті "Моя кар'єра". Дехто з дітей з задоволенням скористалися такою можливістю. Бажаючих було чимало.

Провідний інженер комп’ютерних систем Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості Ганна Бойнегрі ознайомила присутніх з сайтом Ізмаїльського центру зайнятості. Докладно розповіли й про відповідну рубрику з профорієнтації на ньому, де зібрані посилання: на профорієнтаційне тестування на порталі «Моя кар’єра» (www.mycareer.org.ua); на безкоштовну онлайн-платформу вивчення іноземних мов Lingva.Skills; на проект масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus», де також надається доступ до онлайн-курсів підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Для шкільної молоді актуальними є питання про майбутній трудовий шлях. Школярі, дивлячись на своїх батьків та дорослих сестер-братів вже зараз замислюються про майбутню кар’єру. Тому і у Старій Некрасівці і у Кислицях було дуже багато запитань, які стосуються можливостей вибору професій та навчання за відповідними напрямками.

Вероніка, учениця Кислицької ЗОШ: «Я вже вирішила, ким хочу бути і де навчатись. Мій вибір – викладач історії. По закінченню школи я буду поступати до Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. Чому я хочу бути викладачем історії? Мене цікавлять історичні процеси. Історики мають справу з усією історією людства, від появи людини до сьогодення, і з усіма її сторонами - економікою, політикою, культурою. Історик має можливість дізнатися одночасно про єгипетські піраміди та про перспективи виборів американського президента, про замки Луари та про тенденції економічного розвитку сучасного світу. А бажаю реалізувати творчий потенціал та передати потім ці знання нащадкам. Хочу через багато років сказати своїм онукам: я не помилилася з вибором професії».

Єрнест, ученик Кислицької ЗОШ: «По закінченню школи я буду поступати до Ізмаїльського технікуму механізації і електрифікації сільского господарства на спеціальність «Організація і технологія ведення фермерського господарства». По закінченню отримаю кваліфікацію «Фермер». Чому я вирішив обрати цей напрямок? Тому що у процесі навчання студенти також оволодівають

робітничими професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорій «А», «В», «С», водій автотранспортних засобів категорії «В». Також отримують знання з агрономії. Тож, отримавши у майбутньому спеціальність я хочу повернутися у село та своєю працею робити його багатшим та гарнішим».

Дехто з дітей вже визначився, ким він хоче стати в майбутньому, але ще не вирішив куди піти вчитися. Наприклад, Віктор, учень Кислицької ЗОШ: «Хочу бути електромеханіком, бо справжніх добрих висококваліфікованих фахівців у цій сфері досить складно знайти. Більшість з них їде з села у великі міста на великі підприємства. Але вони потрібні і у маленьких містечках, і на селі. Але я ще не вирішив куди піти навчатися цій професії. В мене є ще майже весь навчальний рік, аби визначитися з навчальними закладом».

Багато цікавої інформації почули й дорослі. Вони дізналися про можливість навчання за ваучером, про підтвердження неформального навчання, про можливість працевлаштуватися за кордоном у Ізраїлі.

Зустрічі пройшли насичено, цікаво та корисно. Брошури, буклети, візитівки з посиланнями на корисну інформацію, у тому числі й на сайт центру зайнятості, розібрали за кілька хвилин. А діти по закінченню ще довго не розходилися, задаючи питання та уважно вислухуючи відповіді.

Педагоги та батьки, які теж завітали до мобільного центру зайнятості, подякували фахівцям за таку зручну форму роботи. Адже сільським мешканцям важко їздити до міста, залишаючи багато справ на городині, коли йде збір врожаю. Тож вони висловили надію на проведення подібних заходів у подальшому.