ДОНОСИМО ІНФОРМАЦІЮ УСІМА ДОСТУПНИМИ МЕТОДАМИ

 

Сьогодні, 21 вересня 2017 року, в Ізмаїльському міськрайонному центрі зайнятості відбулося два великих інформаційних заходи.

Ранок почався з прес-конференції директора Ізмаїльського МРЦЗ Володимира Довгаля, яка проводилася для місцевих засобів масової інформації. Тема зустрічі – працевлаштування українських громадян в Ізраїлі.

Володимир Олександрович ознайомив журналістів про можливості з працевлаштування за будівничими професіями в державі Ізраїль. Розповідь про алгоритм цього ілюструвалась за допомогою розроблених фахівцями центру зайнятості схем, на яких докладно та зрозуміло можна побачити усі етапи, які повинні пройти кандидати на працевлаштування.  Було озвучено інформацію про заробітну платню майбутніх заробітчан, норми робочого часу, термін дії договору, умови проживання та соціальний захист.

– Ви самі, у своїх виданнях часто бачите об’яви щодо працевлаштування за кордоном, у тому числі й у Ізраїлі, – сказав присутнім Володимир Довгаль, – але хто дасть гарантію, що люди, які поїхали на заробітки за цими об’явами не попадуть у трудове рабство, будуть проживати у нормальних умовах, будуть соціально захищені. Вперше в історії служби зайнятості зокрема, і держави України в цілому, ратифіковано та запрацювала така детально розроблена та законодавчо захищена схема працевлаштування за кордоном українських громадян.

Наприкінці журналісти пожартували, що текстові редактори за замовчуванням не розпізнають «Ізмаїл» та правлять на «Ізраїль». Тому шли на зустріч з деякою недовірою, що у текст запрошення вкралася помилка. Але почувши на власні вуха що їм розповіли – постараються донести інформацію до читачів та телеглядачів.

А другим заходом був розширений семінар з комплексного обслуговування роботодавців, який проводили Одеський обласний центр безоплатної вторинної допомоги, Ізмаїльський центр БВПД та Ізмаїльський міськрайонний центр зайнятості. На зустріч було запрошено адвокатів м. Ізмаїл.

– Адвокат – це й юрист, й психолог, й, навіть, психотерапевт. Ви дізнаєтеся про усі печалі, тривоги та сподівання своїх клієнтів. Ви знаєте, що часто однією з складових, чому людина йде на якісь кримінальне правопорушення є соціальна незахищеність, страхи, які виникають у тому числі й при втраті роботи. Тому ви, як і служба зайнятості, такі собі лікарі людських доль, – сказав присутнім на семінарі адвокатам та фахівцям центрів БВПД директор центру зайнятості Володимир Довгаль, – Саме тому ви повинні знати, які саме послуги надає своїм клієнтам служба зайнятості України.

Володимир Олександрович докладно розповів про послуги, ілюструючи свою промову відповідними матеріалами на сайті центру зайнятості. Інформував про те, скільки, які вакансії і де їх можна подивитися на сайті, у якій рубриці. Розповів про можливості отримання ваучеру, професійного навчання у центрах ПТО ДСЗ, докладно зупинившись на Одеському центрі ПТО ДСЗ. Проінформував й про неформальне навчання за професією «кухар» у цьому ж навчальному закладі та візуалізувавши  розповідь відеороликом. Така різнопланова подача матеріалу привертає увагу слухачів. І це відчувалось, бо запитання сипалися з усіх боків. Юристи – люди досить в'їдливі, які прислуховуються та чують, намагаючись розібратися в усіх аспектах справи. Відчувалося, що інформація з цього семінару дійде до потенціальних клієнтів. 

Тож день видався інформаційно насиченим. Обидва заходи пройшли у доброзичливій, продуктивній формі зі сподіваннями, що усе, що було розказано знайде свою цільову аудиторію слухачів.