ВИЇЗНИЙ ЗАХІД ІЗМАЇЛЬСЬКОГО МРЦЗ ДО СЕЛИЩА СУВОРОВЕ

Вчора, четвертого жовтня 2017 року, Ізмаїльський міськрайонний центр зайнятості здійснив останній з запланованих на цей рік виїзний захід мобільного центру зайнятості. Завершальний акорд відбувся з виїздом до селища Суворове.

За тиждень до цього було анонсовано приїзд фахівців: розміщено об’яву на сайті центру зайнятості та на сторінці у Фейсбук, розклеєно яскраві об’яви у Суворово в місцях скупчення людей.

За порадою селещного голови Петра Дмитровича Генчевського було обрано середу, коли раз на тиждень в Суворово відбувається базар, на який з’їджаються до колишнього районного центру мешканці навколишніх від смт Суворово сіл, віддалених від сучасного районного центру – міста Ізмаїл.  Тож з восьмої ранку на ринку селища було розгорнуто виїзний мобільний центр зайнятості. Ще у процесі встановлення палатки люди цікавилися: а хто ж на великому автобусі завітав на територію ринку та що будуть продавати. Але були жінки, які казали, що вже чекають приїзду фахівців центру зайнятості та питали коли ж можна отримати консультації. Головна тема виїзду –нагадати суворовцям про спектр послуг служби зайнятості та розповісти про можливість працевлаштування в Ізмаїлі та Державі Ізраїль за будівничими професіями. Саме можливість працевлаштування та його алгоритм визвали не аби яку цікавість. Бо у Буджаку знамо що найкращі професійні будівельники мешкають у болгарських поселеннях та багато суворовської молоді й літніх чоловіків працють не тільки на будмайданчиках у Ізмаїлі, а також поза межами Одеської області, у Російській Федерації, Болгарській республіці, Португалії, Польщі. Тож чоловіки та жінки детально розпитувалия про документи, які необхідно мати кандидатам, про заробітну платню, про умови праці та проживання. Дехто питав чи набирають на роботу до Ізраїлю тільки у Ізмаїлі, і чи потрібно їх рідним приїжджати, наприклад, з Одеси чи інших міст, аби мати можливість працевлаштуватися. І таким людям роз’яснювалося що бажаючі мають змогу звернутися у любий з центрів зайнятості України. До того ж жінки цікавилися: а чи є якась робота в Ізраїлі й для прекрасної статі. А дехто з людей висказував думки, що вони народжували дітей, аби ті працювали у рідній державі, у рідному краї, а не у далеких краях.

Також населення селища та мешканці інших сіл цікавилися можливостями навчання у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, у першу чергу в Одеському центрі, як найближчому. Одна з жіночок розповіла, що її 15-річний онука навчається в Одеській академії «Шаг» та дуже хоче й надалі вивчати комп’ютерні технології, але ще не вирішив де й як. То ж їй розповіли про можливості навчання у Ровенському ЦПТО, де у минулому році саме комп’ютерним технологіям навчався один з безробітних мешканців Ізмаїльщини.

Як відзначили фахівці – найбільшою аудиторією були люди старшого пенсійного віку. І це зрозуміло, захід проводився у будній день, коли люди працездатного віку на роботі. Але анонс зробив своє діло – то ж з питаннями молодь направляла своїх батьків, дідусів та бабусь.

Суворове – селище віддалене від районного центру, представники органів районної влади до мешканців приїздять не так вже й часто. Саме тому, побачивши фахівців державної служби зайнятості люди підходили з різними соціальними проблемами: заготівля палива, невиплачена роботодавцем заробітна платня, допомога у отриманні житла для інвалідів, призначення пенсії за віком та інше.

А потім фахівець відділу активної підтримки безробітних Лариса Степаненко відправилася на зустрічі з підростаючим у Суворово поколінням до місцевої школи та у Суворовький аграрний ліцей, де розповіла про послуги служби зайнятості для молоді. Цікавилися старшокласники та студенти можливістю отримання робочих професій, існуючими актуальними вакансіями, можливістю проходження практики та стажування на підприємствах Ізмаїльщини. Зацікавила інформація про сайт центру зайнятості та паблік у мережі Фейсбук. До того ж Лариса Василівна розповіла, що на сайті зібрано багато корисної для молоді інформації з профорієнтації: тести, онлайн-курси та інформація для підготовки к ЗНО. А бажаючі мали змогу пройти профорієнтаційне тестування у присутності фахівця служби зайнятості.

А на останок інформаційний «десант» центру зайнятості сфотографувався на фоні нещодавно побудованої на солончаках біля селища сонячної електростанції, яку презентували наприкінці минулого року.

Дякуємо голові селищної ради Петру Генчевському за можливість поспілкуватися з мешканцями селища Суворове та активну допомогу  в інформуванні населення, а також перевізнику –  ТОВ «Ізмаїл-Евротрансавто» за надані послуги.