КОМПЛЕКСНА РОБОТА З ПРОФІЛАКТИКИ БЕЗРОБІТТЯ

 Вчора в Ізмаїльському міськрайонному центрі зайнятості пройшов семінар "Робота з сім'ями, які знаходяться в складних життєвих обставинах" за участю Ізмаїльського міського центру соціальних служб сім’ї дітей та молоді для соціальних педагогів загальноосвітніх шкіл м. Ізмаїла.

Соціально-економічні умови, в яких зараз знаходяться велика кількість українських сімей, потребують соціального захисту і допомоги, які тією або іншою мірою надаються державними й громадськими організаціями, соціальними службами. Одним з чинників у роботі цього напрямку є виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги. Тож соціальні служби проводять комплексну роботу, співпрацюючи та допомагаючи один одному. Проблема безробіття – лише одна з проблем, з якою стикаються сім’ї у складних життєвих обставинах. Допомога у працевлаштуванні для таких сімей – крок до надії, крок до життя.

Саме тому заступник директора - начальник відділу працевлаштування населення Людмила Пальжок докладно розповіла про послуги служби занятості. Вона нагадала присутнім, що усю корисну інформацію вони можуть знайти на сайті центру зайнятості. Зупинилась на можливостях професійного визначення молоді за допомогою сайту «Моя карьера», розповіла про онлайн-навчання на сайтах «Лінгва Скілз» та «Прометеус».

- Соціальні педагоги – це та мотузка, яка допомагає молоді зв’язуватися зі службою зайнятості. Саме ви роз’яснюєте і школярам, і батькам, що професійне визначення важливе одразу ж по закінченню школи. Що молодь та їх батьки можуть звернутися у центр зайнятості щоб знайти роботу, пройти профнавчання за робочими професіями. Дорослі можуть підвищити кваліфікацію, отримати ваучер та можливість підтвердити неформальне навчання, у тому числі за  професією "кухар". Наша тісна співпраця допомагає у реалізації державної соціальної політики: покращенню соціального самопочуття людини, умов її життя, забезпечує відповідне соціальне функціонування, гармонізує стосунки у сім’ї, - сказала присутнім Людмила Валеріївна.

Молодь займає важливе місце в громадських відношеннях, виробництві матеріальних і духовних благ. Зростання безробіття призводить до зростання злочинності. А найбільш вразливими на ринку праці є молодь та неповнолітні. Саме для профілактики молодіжного безробіття служба зайнятості у взаємодії з відділами освіти м. Ізмаїл та Ізмаїльського району, Ізмаїльським міським центром соціальних служб сім’ї дітей та молоді,  та іншими установами проводить комплексну профорієнтаційну роботу з учнівською молоддю шляхом проведення профорієнтаційних уроків, днів профорієнтації, професіографічних екскурсій тощо. Система профілактичної роботи допомагає стимулюванню ефективної зайнятості та конкуренції на ринку праці, забезпечує мобільність трудового ресурсу у різні періоди економічної кон’юнктури в одних сегментах для можливості викорис­тання їх в інших.