«ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС» В ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ МІСЬКРАЙОННОМУ ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ

В рамках відкритого Дня профорієнтації «Профорієнтаційний майстер-клас» в Ізмаїльському міськрайонному центрі зайнятості пройшла низка  заходів для школярів міста Ізмаїла та Ізмаїльського району: День відкритих дверей центру зайнятості для учнів Саф'янської школи Ізмаїльського району, професіографічна екскурсія до Ізмаїльської міської бібліотеки для дорослих ім. І. Котляревського для учнів ЗОШ № 1 та учнів ЗОШ № 2, професіографічні екскурсії  в Ізмаїльський міськрайонний відділ    Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області для учнів ЗОШ № 6 та ЗОШ № 16, профінформаційний груповий захід для молоді, у тому числі учнівської для учнів  школи с. Саф'яни Ізмаїльського району.

Майстер-класи включали - знайомство з роботою пожежників та з роботою сучасного бібліотекаря. Заходи проводились за участю соціальних партнерів - Ізмаїльського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівників Ізмаїльського районного відділу освіти.

В Ізмаїльській філії   Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій учнів ЗОШ міста та району ознайомили з роботою служби порятунку, професіями та спеціальностями її працівників, умовами та графіком їх роботи, можливістю отримання навчання в спеціалізованих професійних учбових закладах. Школярі мали змогу поміряти одяг, каски, протівогази, потримати в руках  обладнання, яке застосовують при тушинні пожежі, інших надзвичайних ситуацій. В захваті вони дивилися, як виїжджає пожежна машина, як розмотуються шланги, які турбінки та інший інструментарій використовується при боротьбі з надзвичайними ситуаціями, тримали інструменти  в руках, зважували їх.

Профорієнтаційний майстер-клас в бібліотеці  ознайомив випускників шкіл з роботою сучасних бібліотекарів, комплектуванням та обробкою літератури, роботою з картотеками та каталогами, блогами, сайтами, принципами пошуку літератури. Із задоволенням учні   грали в бібліоквест, розгадували загадки, пізнавали  історію міста та найстаршої в місті Ізмаїлі бібліотеки, збирали пазли в яскраву картину.

На цих заходах провідні спеціалісти  центру зайнятості Лариса Степаненко, Галина Дишлі та  начальник відділу активної підтримки безробітних Ірина Таран  також розповіли випускникам про послуги служби занятості, про те, що дуже багато  корисної інформації про пошук роботи та профнавчання  вони можуть знайти на сайті Ізмаїльського центру зайнятості. Зупинились на можливостях професійного визначення молоді за допомогою сайту «Моя карьера», розповіли про онлайн-навчання та можливість підготовки до ЗНО на сайтах «Лінгва Скілз» та «Прометеус».

На День відкритих дверей центру зайнятості  завітали також соціальні партнери служби зайнятості: фахівці Центру соціальних служб сім’ї дітей та молоді Ізмаїльського району та Ізмаїльського міськрайонного відділу з питань пробації зі своїми вихованцями.

Наприкінці заходів заступник директора центру зайнятості  Людмила Валеріївна Пальжок підкреслила, що молодь та їх батьки завжди можуть звертатися у центр зайнятості, щоб знайти роботу, пройти профнавчання за робочими професіями. Наша праця допомагає у реалізації державної соціальної політики: покращенню соціального самопочуття людини, умов її життя, забезпечує відповідне соціальне функціонування.