БРИФІНГ ДИРЕКТОРА ІЗМАЇЛЬСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

2 листопада, в Ізмаїльському міськрайонному центрі зайнятості пройшов брифінг директора Володимира Довгаля для місцевих ЗМІ та телебачення. Тема виступу – можливості підтвердження результатів неформального навчання в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України».

- Ринок праці на Україні почав відчувати брак робочої сили, - сказав Володимир Олександрович, - Ця тенденція – світова. Але, враховуючи що за кордоном фахівці мають більш високі заробітки, ніж вдома, тож українці й виїзжають закордон. Дехто з роботодавців вже розуміє, що низькі зарплати негативно впливають на кадровий резерв і підіймають оплату праці своїх робітників. Є невелика тенденція такого зростання. В нашому місті відчувається нестача кваліфікованих кухарів. Вимоги до кандидатів не завжди корелюються з заробітною платнею.   

Володимир Олександрович розповів журналістам про можливість швидко, дешево, зручно підтвердити кваліфікаційні навички за професією «кухар» в Одеському ОЦПТО: «Вся інформація, яка стосується підтвердження неформальної освіти (нормативно-правова база, схеми проїзду до центрів, механізм, акти само оцінювання тощо) докладно висвітлено на нашому сайті в рубриці «Профнавчання», підрубриці «Неформальне навчання. Бажаючих чекаємо в центрі зайнятості. Наші фахівці допоможуть, роз’яснять, направлять».

- При створенні нових робочих місць роботодавці мають можливість працевлаштовувати на них як новоприйнятих працівників, так і переводити на такі робочі місця вже працюючих осіб. У разі, якщо претендент на працевлаштування або на переклад, не має документа про відповідну освіту, але має професійні навички і існує потреба в підтвердженні особою своїх професійних знань, вирішити таке питання дозволяє процедура підтвердження результатів неформального професійного навчання, - зазначив Володимир Довгаль.

Результати неформального професійного навчання за робітничими професіями дозволяють визнати рівень робітничої кваліфікації людини незалежно від способу її отримання, забезпечити конкурентоспроможність і розширити можливості працевлаштування; скоротити терміни професійного навчання, - додав Володимир Олександрович. - Особі, яка підтвердила кваліфікацію, видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання встановленого зразка. У разі виявлення в особи під час проходження процедури підтвердження кваліфікації рівня професійних знань, умінь і навичок, достатніх для виконання окремих видів робіт за професією, на підставі рішення комісії кандидату видається сертифікат оцінки результатів неформального професійного навчання.

Усі слова директора центру зайнятості ілюструвалися за допомогою відео, фотоматеріалів, та публікацій на сайті центру зайнятості та інших інформаційних джерел.