ІНТЕРАКТИВНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ

8 листопада в Ізмаїльському міськрайонному центрі зайнятості відбулася інтерактивна презентація від представників банків-учасників Програми розвитку конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва в Одеській області на 2017-2020. Програма розроблена в рамках реалізації Стратегічного плану дій голови ОДА Максима Степанова «Розумний регіон» і спрямована на стимулювання конкурентоздатного бізнесу та підвищення частки продукції з високою доданою вартістю, яка виробляється в Одеській області.

У заході приймали участь директор Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості Володимир Довгаль, директор комунальної установи Ізмаїльської міської ради "Ізмаїльський фонд підтримки підприємництва" Олександр Бабаян, виконуюча обов’язки начальника Управління економіки Ізмаїльської міської ради Тетяна Оленева, представники банків, які мають досвід оформлення кредитів у рамках програми (Ощадбанк, Приватбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк) та представники роботодавців. Зустріч відбулася у форматі круглого столу.

Присутнім була представлена інформація не лише про програму, але й  про умови участі та критерії відбору.

Як зауважили представники банків – програми пільгового кредитування за рахунок бюджетних коштів територій – це дієвий механізм розвитку економіки окремих територій та створення нових робочих місць. Директор центру зайнятості Володимир Довгаль нагадав присутнім: «Крім банківського сектору активно підтримує підприємців, які створюють нові робочі місця, державна служба зайнятості. Відбувається це завдяки компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Наприклад, за 10 місяців поточного 2017 року Ізмаїльська служба зайнятості перерахувала 15 місцевим роботодавцям за створення 44 робочих місць та працевлаштування на них 44 безробітних – 225,5 тисяч гривень. Така фінансова підтримка для роботодавця більш вигідна, бо надається на умовах безповоротності на відміну від банківського кредиту, що дозволяє вкласти заощаджені кошти у розвиток підприємства». До речі, його слова підтвердила бухгалтер МП «СПРІНТ», яке співпрацює зі службою зайнятості за цією програмою.

Для присутніх цікавою та доречною була інформація про наявність у Приватбанку та Ощадбанку програм навчання та пільгового кредитування представників малого та середнього підприємництва, до якої вони закликали долучитися. Розвивати малий бізнес допомагає й служба зайнятості. Володимир Олександрович розповів, що в Одеському центрі профтехосвіти державної служби зайнятості є курси підприємницької діяльності в сфері малого бізнесу, про які слухачі відкликаються із захватом.

- Ринок праці України вже відчуває брак кваліфікованих працівників. Особливо – працівників робітничих професій та фахівців інженерно-технічного спрямування. В Ізмаїлі вже відчувається дефіцит робочої сили за професіями кухаря, водія, електрогазозварника, електромонтера, продавця продовольчих товарів, продавця непродовольчих товарів, двірника, торгівельного представника, експедитора. Але роботодавці не завжди розуміють, що заробітна плата у 3200 гривень – не є привабливою для шукачів роботи, особливо – молоді, - сказав присутнім директор центру зайнятості Володимир Довгаль, - Роботодавці повинні розуміти, що потрібно підвищувати заробітну платню для того щоби робоча сила не вбігала на закордонні ринку труда у Польщу, Росію, Болгарію, Італію. Наприклад, початковому слюсарю-ремонтнику у великих містах можуть запропонувати зарплату від 12 тисяч гривень, у той час, як в Ізмаїлі роботодавці пропонують заробіток від 3300 до 3900 гривень. Також роботодавці нехтують можливістю підвищити кваліфікаційні якості працівників за допомогою служби занятості. Свої кадри вони можуть навчати в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України. В цьому сучасному навчальному закладі створені всі умови, аби слухачі могли навчатися не лише теорії, а переважно засвоювати практичні навички, що й потрібно роботодавцю. Бо 85 відсотків учбового часу  відводиться саме на здобуття практичних навичок». Володимир Олександрович запропонував присутнім подивитися першу серію відеофільму «Одеський ЦПТО. Можливості профнавчання». І поцікавився враженнями від побаченого. Відчувалося, що глядачі були вражені побаченим та почутим.

А завершилася зустріч нагадуванням, що уся корисна для роботодавців інформаціє є на сайті Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості та регулярно з’являється на сторінці у Фейсбук.

Що ж, побажаємо малому та середньому бізнесу збільшити власну питому вагу у загальному обсязі реалізованої продукції, робіт та послуг  в Одеській області та економічному зростанню області загалом. А служба зайнятості завжди готова допомогти роботодавцям, вирішуючи їх різноманітні кадрові проблеми.