ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ РОЗПОЧАВ ВИЇЗНУ РОБОТУ З НАСЕЛЕННЯМ РАЙОНУ

 

 

 

«Декада профорієнтації» в Ізмаїльському міськрайонному центрі зайнятості була насичена профорієнтаційними заходами.

Особливо очікуваними були виїзні заходи до сіл району: Багатого та Саф’ян. Бо вони проводяться саме для мешканців навколишніх сіл, які не можуть у силу тих або інших причин приїхати до міста. Також великий пласт роботи проводиться з зі школярами старших класів цих населених пунктів.

Погода радувала теплим, навіть жарким сонячним промінням. А школи з нетерпінням очікували фахівців центру зайнятості та запрошених до участі у заходах гостей. До села Багатого разом зі спеціалістами центру зайнятості завітала інспектор ювенальної превенції старший лейтенант поліції Ольга Владичко, а до Сафян – фахівець з соціальної роботи з суб’єктами пробації Ізмаїльського міськрайонного відділу з питань пробації Миколай Беженар.

Заходи з дітьми відбувалися у режимі «нон-стоп». Спочатку фахівці служби зайнятості розповіли про три компоненти професійного успіху –  бажання людини займатися обраною справою («хочу»), його здатність виконувати цю роботу («можу») і затребуваність цього виду діяльності на ринку праці («треба»). Розповіли й про актуальність професій та вакантних посад на ринку праці, у тому числі й Ізмаїльщини та про затребуваність роботодавців у кваліфікованих працівниках робітничих професій: електрогазозварниках, кондитерах, кухарях, продавцях продовольчих та непродовольчих товарів, покоївках, водіях різних категорій тощо.

З зацікавленням діти сприйняли інформацію про учбові заклади міста: вищі та професійно-технічні. До того у підтвердження цієї інформації фахівці привезли з собою багато роздавальних матеріалів учбових закладів.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Ірина Таран дуже детально розповіла про можливості навчання за робітничими професіями у професійно-технічних центрах служби зайнятості. З зацікавленням діти та педагоги сприймали розповідь про умови навчання та проживання в Одеському центрі професійно-технічної освіти.

Провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних Лариса Степаненко розповідала про можливості професійного визначення за допомогою тестування як онлайн на сайтах Ізмаїльського МРЦЗ та Одеської обласної служби зайнятості, так і в  центрі зайнятості.

Провідний інженер з комп’ютерних систем Ганна Бойнегрі ознайомила зі структурою сайтів Одеської обласної служби зайнятості та Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості. Як знайти необхідну інформацію про вакансії, як пройти онлайн-тестування, де подивитись посилання на безкоштовне онлайн навчання – все це вона окреслила слухачам. А ще – запросила бути завжи у курсі новин, підписавшись на сторінку центру зайнятості у соцмережі Фейсбук.

Запрошені гості інспектор ювенальної превенції старший лейтенант поліції Ольга Владичко та фахівець з соціальної роботи з суб’єктами пробації Ізмаїльського міськрайонного відділу з питань пробації Миколай Беженар не лише розповідали про можливості проходження служби у поліції, а й про навчальні заклади, які випускають не лише рядовий та сержантський,  молодший офіцерський склад.

Директора Багатянської ЗОШ Олександр Іванович Мінженер та Саф’янської ЗОШ Наталія Анатоліївна Тарасенко подякували за те, що першими у переліку виїзної роботи зі школярами були саме їх навчальні заклади. Адже профорієнтаційна робота з випускниками старших класів дуже важлива для подальшого вибору професійного шляху кожної людини. І такі зустрічі дуже ефективні та запам'ятовуються дітьми надовго. Як сказав Олександр Іванович своїм вихованцям: «Сім років назад директор та фахівці центру зайнятості теж завітали до нас у гості. І тоді вони приїхали не з пустими руками, а привезли цінний для школи подарунок – фотоапарат, виграш у конкурсі з профорієнтаційної тематики. Ви самі бачите що ним користуються й донині, фотографуючи наші шкільні заходи. Тісна співпраця педагогів та фахівців центру зайнятості вже допомогла не одному мешканцю нашого села знайти свій професійний шлях. І ми дуже сильно бажаємо, щоб і ви, коли закінчите школу – змогли знайти себе у майбутньому трудовому житті. Чи ж варто йти навчатися у вузі, коли можливо заробляти гарні гроші електрогазозварником? Чи є сенс п’ять років навчатися та витрачати кошти батьків на навчання за професією юрист, коли ви не будете працювати за обраною спеціальність ні дня, а підете працювати у магазин продавцем? Над цим ви маєте замислитись вже сьогодні. І ваші вихователі, педагоги та фахівці центру зайнятості готові вам допомогти знайти себе і свій шлях. Для цього й було проведено зустріч з вами!».

Також було проведено заходи у сільрадах з дорослим населенням сіл, де фахівці центру зайнятості розповіли присутнім про можливості навчання в ОЦПТО та інших центрах профтехосвіти служби зайнятості, можливостях отримання ваучера на навчання та підтвердження результатів неформального навчання. Мешканці сіл Багате та Саф’яни славляться майстрами-будівельниками, то ж розповідалося про можливості працевлаштування за підтримки служби зайнятості за будівничими професіями в державі Ізраїль.

Заходи проходили у позитивному настрої, було дуже багато питань щодо можливостей проходження навчання за самими різними професіями та спеціальностями. Усім було надано вичерпні відповіді та роздано багато буклетів, візитівок, листівок.

Дякуємо нашим неймовірно гарним перевізникам ПП Ізмаїл Євротрансавто, які не лише доставляли нас до людей, але й швидко та якісно допомагали встановити мобільний центр з обладнанням.

 

Сезон виїзної роботи розпочато!  Ми готові до нових зустрічей!