Вибір професії - вибір майбутнього.

 

 

У рамках тісної співпраці Ізмаїльського міськрайонного центру з усіма учбовими закладами міста та району кожен тиждень до центру зайнятості навідуються школярі, які бажають більше пізнати про світ професій та зорієнтуватись в складних ситуаціях, які виникають при професіональному самовизначенні. І минулого короткого тижня теж  було проведено низку заходів - день відкритих дверей центру зайнятості для учнів м. Ізмаїла, дві групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування, презентація навчального закладу державної служби зайнятості Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗУ. Класні керівники та діти двох восьмих класів школи № 8 виявили бажання не тільки познайомитись з послугами центру зайнятості, зі світом професій, отримати інформацію про навчальні заклади, які є в м. Ізмаїлі та навчають випускників дев’ятих класів, а ще і пройти професійно-діагностичне тестування. Всі побажання учнів були виконані  начальником відділу активної підтримки безробітних Іриною Таран та провідним фахівцем центру зайнятості цього ж відділу Ларисою Степаненко.

День відкритих дверей центру зайнятості розпочався для старшокласників дуже цікаво. В фойє установи школярів зустрів директор центру зайнятості Володимир Довгаль. Він розповів історичні факти  про біржі праці та їх спадкоємця - українську  службу зайнятості. З захватом діти дослухалися до прикладів  роботи бірж праці з 1886 року в Парижі та Амстердамі, пояснень чим займались ці організації. Не менш уважно слухали і які послуги отримують відвідувачі Ізмаїльського центру зайнятості.

Також була проведена екскурсія по установі: школярі та їх вчителі мали змогу подивитись,  як проводиться прийом безробітних, які матеріали присутні  в довідково-інформаційному секторі, ознайомитись з теками про професії, матеріалами про учбові заклади Ізмаїла та Одеси, задати питання та отримати відповіді. При цьому фахівці центру зайнятості підкреслювали важливість отримання робітничої професії, наводили приклади можливостей працевлаштування в м. Ізмаїлі і Ізмаїльському районі та окреслили низку наявних вакансій по тим професіям, яким навчають в учбових закладах міста Ізмаїла та Державному навчальному закладі Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗУ.

Провідний фахівць відділу активної підтримки безробітних Лариса Степаненко сказала гостям: «Для допомоги школярам в професійному самовизначенні стануть сайти Ізмаїльського центру зайнятості, Одеської обласної служби зайнятості та Державної служби зайнятості України. На них зібрані матеріали по вивченню англійської мови на платформі «Лінгва.скілз» та підготовки до ЗНО за допомогою сайта «Прометеус». Можливо пройти  самостійне тестування. Також багато цікавої та корисної інформації отримують підписники сторінки центру зайнятості у Фейсбук».

Діти та вчителі подивилися відеоролики про ОЦПТО, які знімала зйомочна група Ізмаїльського телебачення. До того ж у них наведено яскраві приклади допомоги служби зайнятості конкретним громадянам нашого регіону. Зацікавили дітей й анімаційні відеороліки про професії доктор, архітектор, ресторатор, газозварник, автомеханік тощо.

А на останок всі бажаючі мали змогу пройти групові психодіагностичні обстеження за методікою ОДАНІ, продіагностувати свої схильності та інтереси, підрахувати результати тестування, отримати відповіді на запитання. 

Захід пройшов в теплій і дружній атмосфері. Як розповііли діти,  корисною була вся інформація, яку вони почули, а найбільше сподобалось їм тестування та самовизначення.