Тренінги, як одна з форм роботи з безробітними

 

Сьогодні, 15 травня 2018 р. у Ізмаїльському міськрайонному центрі зайнятості пройшла низка заходів населення міста та району, у тому числі й безробітних, зареєстрованих у центрі зайнятості.

Ранок розпочався семінаром із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці. Він проводиться для тих, хто нещодавно отримав статус безробітного. Присутніх було ознайомлено з правами та обов’язками, у тому числі й про відповідальність за надання  недостовірних даних. Фахівці служби зайнятості розповіли про послуги які надаються службою зайнятості, попит та пропозиції робочої сили з урахуванням професійно-кваліфікаційного рівня громадян. Інформували про можливості навчання затребуваним професіям в Одеському центрі професійно-технічної освіти та підтвердженні результатів неформального навчання за професією «кухар». Також було окреслено про можливості проходження військової служби за контрактом. Акцентувалася увага й на тому, що безробітна особа може брати участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Особливу увагу було приділено тому, що докладну інформацію з питань зайнятості населення, ринку праці, послуг служби зайнятості бажаючі мають змогу знайти на сайтах Одеської регіональної служби та Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості. Після інформаційної частини семінару учасники обговорили почуте та висловили свої думки. Обговорення проходило жваво, його учасники активно запитували та уточнювали почуту інформацію, ділились своїми враженнями.

Форма тренінгів дуже допомагає усвідомлювати та находити найбільш ефективні виходи з різноманітних життєвих обставин, пропонує моделі поведінки та варіанти вирішення тої чи іншої ситуації. А якщо активна, цілеспрямована жінка залишилась без роботи, можливо, їй потрібно додати віри в свої сили та можливості і організувати для себе робоче місце самостійно. Для допомоги таким жінкам відбувся тренінг для жінок-лідерок "Просування жіночого лідерства в Україні". Цей тренінг був організований  Національним Демократичним Інститутом  сумісно з представниками організації "Віра, Надія, Любов". Були запрошені жінки-керівники організацій, які займаються соціальною роботою, колишні депутати,  приватні підприємці, представники преси  та активні безробітні. Жінок навчали цінувати свою особистість, відстоювати свої права,  тренували їх організаторські здібності, ораторське мистецтво, навчали виступати перед аудиторією та відповідати на тяжкі питання. Тренінг проводили Тетяна Євгенівна Семікоп, кандидат юридичних наук (м. Одеса) та Олександра Скиба, магістр, голова інституту "Республіка" (м. Київ). Метою цього заходу було підвищення та розкриття лідерського потенціалу жінок. Фахівці служби зайнятості підкреслили присутнім, що лідерські якості жінок допомагають у відкритті та розвитку власної справи, у вирішенні соціально значущих питань сьогодення.

Третім заходом відбулось консультування населення міста Ізмаїла та Ізмаїльського району, у тому числі безробітних Ізмаїльського центру зайнятості, з питань запобігання нелегальної трудової міграції, трудової та сексуальної експлуатації. Цей захід було спрямовано на виконання рекомендацій обласної координаційної ради з питань гендерної політики, сім'ї, демографічного розвитку, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми. Консультантами були Єлизавета Олександрівна Лєвіна, юрист громадського руху "Віра, Надія, Любов" та Тетяна Григорівна Науменко, методист обласного центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді. У сьогоденному житті питання торгівлі людьми та безпечної міграції дуже актуальні для громадян України. А проведення таких спільних заходів допомагають українцям ставати більш обізнаними у чинному законодавстві. У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільших масових порушень прав і свобод людини у світі. Під час проведення заходу розкрито зміст понять «торгівля людьми», «дитяча праця» та ознайомлено присутніх з законодавчими засадами з метою протидії методам, формам та етапам вербування, шахрайства, експлуатації людини та  причини, що цьому сприяють. Також надано чіткі рекомендації як убезпечити себе при працевлаштуванні за кордон, щоб не стати жертвою зловмисників. Обговорення нагального питання було жвавим, учасниками задана велика кількість запитань, відносно легального працевлаштування за кордон. З присутніми на заході з’ясовано і досягнуто спільної думки, що з огляду на зростаючі ризики торгівлі людьми в межах та за рамками кордонів України не потрібно забувати подбати про власну безпеку при працевлаштуванні. Потрібно перевіряти законність діяльності посередників та роботодавця, уважно читати трудову угоду та обов’язково залишати детальну інформацію родичам та знайомим. Учасникам семінару надано інформаційні матеріали, що допоможуть привернути увагу шукачів роботи до проблеми торгівлі людьми, підвищення обізнаності про безпечну міграцію, працевлаштування за кордоном та в наданні дієвої допомоги постраждалим. Така форма інформаційно-просвітницької роботи дає змогу громадянам України уникати помилок при виїзді за межі України. Та надає контактну інформацію організацій, до яких слід звертатися, якщо проблеми вже виникли.

А для тих, хто у поточний день звернувся до  центру зайнятості проводився семінар "Техніка пошуку роботи. Використання джерел інформації про вакансії".  На семінарі слухачів знайомили із сучасними вимогами роботодавців до працівників, з основними інформаційними джерелами, на які необхідно звернути увагу безробітним, щоб успішно та якомога скоріше працевлаштуватись. Учасники семінару під час інтерактивного спілкування визначали переваги та недоліки кожного з джерел інформації про вакансії, обираючи для себе найбільш дієві та результативні. Увага шукачів роботи акцентувалася на необхідності щоденного самостійного опрацювання джерел вакансій. Безробітні із задоволенням діляться власним досвідом швидкого реагування на отримання інформації про вакансії, методами відпрацювання отриманої інформації про вільні робочі місця на підприємствах. Тож, практично у будь-якій ситуації, що пов’язана з пошуком роботи, ідеальним рішенням стає комплексний підхід, який вміщує усі можливі способи отримання інформації з урахуванням переваг та недоліків кожного з джерел. Особливу зацікавленість у безробітних викликає інформація про сучасні нестандартні методи підбору персоналу роботодавцями - відеорезюме та онлайн-співбесіда. Зазначені форми роботи підвищують ефективність самопрезентації та сприяють зниженню соціальної напруги, зручності, економії часу та коштів, як шукача роботи, так і роботодавця. Фахівці служби зайнятості постійно інформують клієнтів, що вони мають можливість  отримати допомогу не тільки в складанні звичайного резюме та розміщенні його на провідних сайтах з пошуку роботи. Цілком доступна послуга відеорезюме. Просто в центрі зайнятості можна відзняти коротку самопрезентацію, яка однозначно зацікавить роботодавця, дозволить йому отримати первинне враження про претендента та прийняти рішення про призначення особистої зустрічі, збереже час та кошти. Також присутніх було проінформовано щодо пропозицій для проходження військової служби за контрактом, роз’яснено можливості працевлаштування в інших регіонах, проінформовано про можливості навчання актуальним професіям у центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості, зокрема у Одеському, а також можливості підтвердити неформальне навчання за професією «кухар».

Підсумовуючи можна сказати, що застосовуючи на семінарах з різноманітної тематики елементи тренінгу фахівці служби зайнятості досягають ефективної комунікації, ділової взаємодії та зворотного зв’язку з клієнтами, використовуючи це як інструмент мотивації.