Про дев’ятий традиційний конкурс малюнку «Світ професій очима дитини»

            Вже дев’ятий раз поспіль Ізмаїльський міськрайонний центр зайнятості проводить конкурс дитячого малюнку «Світ професій очима дитини». Це свято стало традиційним, бажаним та очікуваним у місті. Саме тому у цьому році ще до офіційної об’яви про початок стали надходити роботи. Майже двісті художніх творів оцінювало журі, обирало самобутні та цікаві.

А шостого червня 2018 року на майданчику біля центру зайнятості зупинялись перехожі, гальмували автомобілі та маршрутні таксі. Зранку голосно лунали дитячі пісні з відомих фільмів та мультфільмів, розгорнув обійми мобільний центр зайнятості. Всі поверхні скляного фойє центру зайнятості, виносні стенди та банери – всюди були яскраві дитячі малюнки. Так в Ізмаїлі розпочався підсумковий день конкурсу – нагородження номінантів та святковий концерт. Цей захід під гаслом «Живи та працюй в Україні» з 2010 року проводиться з метою профорієнтації школярів міста Ізмаїл та Ізмаїльського району. І дуже символічно, що цього року традиційне вітання переможців припало на професійне свято – День журналіста.

За традицією наприкінці травня журі, до якого увійшли Лариса Соріна (представник Ізмаїльської дитячої художньої школи), Наталія Бошкова (спеціаліст центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ізмаїльського району), Інна Руснак (представник відділу освіти Ізмаїльської райдержадміністрації), Вікторія Варламова, представник громадської організації, яка на протязі року допомагала проводити майстер-класи з кондитерської справи для дітей, старанно обирали переможців. Ретельно оцінювались як майстерність та самостійність виконання, так і розкриття обраної теми, композиція малюнків.

Переможцями у номінаціях були обрані:

- «Я і майбутнє мого міста/села» (актуальна професія нашого регіону) – Базуленко Кирил, Шадчин Костянтин, Арєшкіна Аміна.

- «За сучасний погляд на світ професій» (сучасна професія) – Мокан Іван,

- «За нестандартний підхід до зображення» –  Пашковський Олександр,

-  «За збереження традицій в професіях нашого регіону» – Гергі Віоріка,

-  «Світ соціальних професій» – Влащицька Дар’я , Мушат Даниела,

-  «Світ технічних професій» – Кірова Катерина,

- «Світ природознавчих професій» – Шверненко Юля,

- «Світ наукових професій» – Кіліян Олег,

- «Світ творчих професій» – Черненко Людмила, Прєда Катерина,

- «Світ робочих професій» – Булгару Тетяна.

Усім переможцям подарували набори для розвитку художніх здібностей (альбоми для малювання, набори олівців, фарби, фломастери та інше).

Окремо журі відзначили роботи, які були подані на листах формату А-3, що не відповідає умовам конкурсу, але роботи дуже яскраві і гарно виконані. Це роботи Каминської Інни, Голофєєвої Катерини, Владислава Виера. Роботодавцю Паску Світлані Семенівні дуже сподобалась робота маленької Ізман Вероніки, її вона відзначила власною нагородою – солодощами.

Представники державної прикордонної служби України теж вирішили відзначити своїми грамотами роботи тих школярів, які намалювали прикордонників. Це Опря Георгій, Шаркевич Катерина, Новак Максим, Ізман Вікторія.  Куля Женя, в якої батько півтори роки служить в АТО, намалювала співачку.

Усі без виключення присутні на святі (й дорослі й малі), з задоволенням розгадували загадки, брали участь в вікторинах і дивились яскраві цікаві малюнки – свої та іншої малечі та отримували нові знання  про різні професії. А запальними танцями гостей вітали танцювальний колектив «Конфетті» та учениці Бросчанської школи.

А ще малеча скуштувала морозиво, за яке ми кажемо велику подяку спонсорам свята – хлібопекарським підприємствам «Хлібний лідер», «Колос» та МПП «Мрамор».

Для забезпечення порядку на масовий захід були запрошені представники поліції, працівники Ізмаїльського міськрайонного відділу з питань пробації та їх неповнолітні підобліковані.

І дуже приємно було по закінченню свята спостерігати як номінанти, малеча та дорослі фотографуються на фоні малюнків, жваво діляться враженнями та позитивними емоціями. Щирі слова подяки від дітей, батьків, вчителів надихають на нові звершення! Тож з нетерпінням чекаємо наступний рік та ювілейний, десятий конкурс малюнку!