Вибір професії - вибір майбутнього

 

 

 

 

 

 

Майже кожного тижня співробітники  Ізмаїльського центру зайнятості  зустрічають випускників учбових закладів міста та району.  Так сьомого лютого центр зайнятості відвідали учні 9 та 11 класів Матроського навчально- виховного комбінату  разом із психологом школи  Лілією Коломієць. Минулого року фахівці центру зайнятості приїжджали з  виїзною акцією до Матросянського НВК. Але зараз школярі вирішили самі приїхати до міста щоб отримати поглиблені консультації.

На зустрічі учні ознайомились з роботою служби зайнятості, відвідали кабінети кар’єрних радників, подивились, як відбувається  прийом безробітних, ознайомились з сайтом Ізмаїльського центру зайнятості, можливостями пошуку роботи та проходження тестування на комп’ютерах вільного доступу, проаналізували наявні вакансії. Зацікавила школярів інформація про Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. З увагою  вони подивились  відеороліки про умови навчання та проживання в навчальному закладі служби зайнятості, ознайомились з  переліком професій, за якими навчають в учбових закладах служби зайнятості. Діти ознайомились з інформацією про можливості онлайн-навчання  та підготовки до ЗНО за допомогою сайта «Прометеус», подивились відеороліки про професії «Ресторатор» та «Вчитель». Також школярам було запропоновано зареєструватись на сайті «Моя професія» і пройти комплексне тестування для визначення майбутньої професії  віддалено, з домашнього або шкільного  комп’ютеру.

Для визначення  свого типу професійної особистості відвідувачі отримали групову профконсультацію із застосуванням діагностичного обстеження та пройшли тестування за методикою Дж. Голланда. Провідний фахівець сектору профорієнтації Лариса Степаненко проаналізувала результати обстеження і відповіла  на  запитання слухачів.

Наприкінці зустрічі психолог школи і учні подякували за корисну та цікаво надану  інформацію.