СТВОРИ СВОЮ МРІЮ: ЗОЛОТІ РУКИ ЗОЛОТИХ МАЙСТРІВ

 

 

 

 

 

В рамках профорієнтаційного тижня "Бізнес-майданчик Одеський фортель" Ізмаїльським міськрайонним центром зайнятості організована низка заходів для школярів та студентів з успішною жінкою-підприємцем Еллою Воронцовою.

До центру зайнятості звернулись викладачі і учні загальноосвітньої школи № 3, які побажали ознайомитись з професією ювеліра та подивитись, як створюються вироби мистецтва. В нашому маленькому місті це можливо, бо в Ізмаїлі є ювелірна майстерня, де успішно навчають майбутніх ювелірів. І власниця цього бізнесу дала згоду відвідати «свята святих», тому що її долю і центр зайнятості зв’язує давня історія.

У далекому 2003 році до центру зайнятості звернулась Воронцова Елла Миколаївна. Вона мріяла відкрити власну справу, працювати на себе легально, створювати яскраві вироби з золота, срібла та натурального каміння. В серпні 2003 р. вона склала бізнес-план, успішно захистила його на комісії і отримала одноразову виплату допомоги для організації підприємницької діяльності. А наступного місяця оформила найманого працівника. І вже більш 15 років майстерня працює, а підприємець справно сплачує податки. За цей час Елла Миколаївна неодноразово зверталась до центру зайнятості і за порадами і за кадрами, яких вона навчала на власній базі.

Майстриня успішно навчила трьох молодих майстрів-ювелірів за допомогою центру зайнятості і працевлаштувала їх. Ще трьох в майстерні навчали самостійно, зараз учні успішно працюють як в нашому місті, так і в Одесі, і, навіть, за кордоном. Один з майстрів - Євген Сергійович Бондаренко через деякий час виявив побажання працювати на себе і в 2006 році розпочав власну справу, отримавши одноразову допомогу за кодом «Виробництво ювелірних і подібних виробів».

Фахівець з профорієнтації Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості Лариса Степаненко 5 березня, напередодні жіночого дня, організувала екскурсію-презентацію роботодавців Елли Воронцової та Євгена Бондаренко для школярів і їх педагогів та презентацію професій ювеліра, ювеліра - гравера, гравера, майстра з ремонту ювелірних виробів , якими зацікавились школярі. В цих заходах також взяли участь керівники Управління економіки Ізмаїльської міської ради, кореспондент газети «Кур’єр тижня» і журналісти Ізмаїльського телебачення. Після екскурсії учні з задоволенням взяли участь в тренінгу "Побудова кар'єри та професійний розвиток".

Відбулись ці цікаві і корисні зустрічі за адресою, де розташована ювелірна майстерня - м. Ізмаїл, вул. Пушкіна, 59. Відвідувачам сподобалось обладнання майстерні, інструментарій та психологічна атмосфера. Працюють майстри індивідуально з кожним клієнтом. Людина, яка хоче отримати ексклюзивну прикрасу, пояснює майстру свою ідею. Ювелір допомагає зорієнтуватись, пропонує подивитись, чи є схожі вироби в каталогах, на стендах та в іншій літературі, моделює на комп’ютері 3D модель згідно вимог клієнта. Далі - розробка виробів.

В залежності від складності моделі вибирається станок, на якому модель або 3D-друкується, або фрезерується. Спочатку вироби друкуються з полімеру. Потім заготовки формуються в гіпс і занурюються в високотемпературну піч. В пічці вигорає фотополімер, пусті місця заповнюються дорогоцінним металом - золотом або сріблом. Після цього модель поступає в механічну обробку майстру-ювеліру. Він її доводить до досконалості і завершає фінішною поліровкою. Для виготовлення гарної прикраси (каблучки або ланцюжка) необхідні не тільки золоті руки майстра, його чесність, акуратність, натхнення і художні здібності, вміння зрозуміти мрії клієнта, а також і дуже дороге матеріально-технічне устаткування.

Вироби, які творять ювеліри, дарують гарний настрій, відчуття неперевершеності і краси. Художник Василь Суриков казав, «в композиції є безсумнівний закон, коли в виробі неможливо нічого ні видалити, ні додати - це реальна математика». І сьогодні в мистецтві просторових форм майстри слідують пропорціям золотого перетину, тому що це правило, на думку мистецтвознавців, полегшує сприйняття твору і формує у глядача естетичне відчуття. Принципу золотого перетину слідують і наші ювеліри.

Відвідувачі цікавились, на що слід звернути увагу, щоб стати класним майстром-ювеліром ? Насамперед, це хімія, фізика, математика, інформатика, психологія, вміння вислухати клієнта і донести йому свою точку зору. Координація рухів, вміння твердо тримати інструменти, технічне, абстрактне та художнє мислення, розвинений соціальний інтелект та інші якості.

Екскурсія та презентація відбулись в теплій і дружній атмосфері. Візитери подякували за зустрі, захоплено обговорювали знайомство з професією ювеліра та процес створення виробів ювелірного мистецтва. Діти розповіли тележурналістам про свої враження від заходів, що їм сподобалось і що стане у нагоді, на що звернуть увагу в майбутньому. Студентка, яка навчається у Національному транспортному університеті в Києві на факультеті «Інформаційні технології» за спеціальністю «промисловий дизайн» Зорічева Ілона продемонструвала майстрам фотографії свої роботи з живопису, графіки та каліграфії та запропонувала свою кандидатуру для майбутньої роботи гравером. Вона отримала корисні поради щодо майбутньої зайнятості, придбання обладнання для роботи і можливості навчання та підвищення кваліфікації.

Час минув дуже швидко. Через запитання та відповіді відвідувачі зробили перші кроки до побудови власної кар'єри.