МОЛОДІ ПІДПРИЄМЦІ ОТРИМАЮТЬ ГРАНТИ. ХТО У ПЛЮСІ?

 

 

 

 

В Ізмаїлі пройшла фінальна конференція проекту “Joint Opportunities in Business for Youth” (JOBS4Youth) "Спільні можливості в бізнесі для Молоді". Цей проект фінансується Європейським Союзом в рамках Територіальної програми транскордонного співробітництва Молдова – Україна. Головною метою програми є розширення процесу транскордонного співробітництва між Республікою Молдова та Україною шляхом підтримки молоді у створенні інноваційних бізнес-заходів з міцним соціальним і економічним транскордонним впливом. Втілювали у життя цей проект Організація з розвитку сектору малого і середнього підприємництва (Кишинів, Республіка Молдова) у партнерстві з молодіжною громадською організацією «Нове покоління Європи» (Україна).

Стартував цей проект рік тому. Організатори отримали більше двохсот заявок на участь від молдавської та української молоді. Аплікаційні анкети-заяви у березні 2018 року розповсюджувалися також Ізмаїльською службою зайнятості серед молодих безробітних. За рік існування проекту  у  Кишиневі та Ізмаїлі проводились навчальні курси, настановні заняття, тренінги з написання бізнес-планів та партнерства. Лише 60 молодих людей  (30 осіб з Молдови та 30 осіб з Одеської області України) віком від 18 до 35 років отримають гранти для створення інноваційних бізнес заходів з міцним соціальним та економічним транскордонним впливом.

Як на стартову, так і на фінальну конференцію було запрошено директора Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості Володимира Довгаля. У вітальному слові очільник Ізмаїльської служби зайнятості сказав присутнім: «Головне гасло служби зайнятості «Живи  та працюй в Україні». Це означає, що вона веде активну роботу, аби працююче населення не виїздило за кордон у пошуках кращої долі та на заробітки.  Служба зайнятості з 2001 року підтримує людей, які бажають створити власний бізнес. І хоча за останні роки таких активних людей стало у рази менше – ми завжди  допоможемо у відкритті підприємницької діяльності. Саме тому дуже приємно серед присутніх бачити Юліану Козаревську, яка у минулому році звернулася до центру зайнятості, пройшла курси підприємництва в Одеському центрі професійно-технічної освіти служби зайнятості та отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю на відкриття власної справи. Найбільшим успіхом у службі зайнятості вважається, коли вчорашній безробітний став сьогодні підприємцем, а назавтра – роботодавцем. В нас є багато таких прикладів. Відома у місті ювелірна майстерня була створена більше 15 років тому назад. Елла Воронцова отримала одноразову допомогу та відкрила власну майстерню. І вже через деякий час звернулася до служби зайнятості з метою навчання та підбору кадрів. Тепер деякі з її колишніх робітників працюють у інших містах України та за кордоном. Роботодавці, які створюють нові робочі місця, стимулюються коштами Фонду соціального страхування на випадок безробіття, за допомогою компенсації єдиного соціального внеску. Тож, коли ви вирішите, що прийшов час розширювати ваш бізнес – звертайтесь до служби зайнятості. Ми завжди готові сприяти у підборі кадрів за новітніми методами, у тому числі й рекрутингу».

 Такі проекти у рамках транскордонного співробітництва, особливо для молодих та енергійних людей, дуже важливі. В них з’являється можливість не лише отримати доступ до міжнародного фінансування, а й гармонізувати теоретичні знання та навички для задоволення економічних та інноваційних потреб регіонів, де вони мешкають. Реалізація стартапів грає важливу роль у залученні інвестицій в агросектор, туристичну сферу і галузь переробки відходів. Нещодавно Президент України Петро Порошенко, перебуваючи з робочим візитом в м. Ізмаїл, відзначив, що шляхи України до Європи розпочинаються в Ізмаїлі – місті на кордоні з країною Євросоюзу, міста-порту на великій європейської річці Дунай.  У зараз і Ізмаїлі реалізуються амбітні проекти, в тому числі за кошти еврогрантів. Як зазначав  міський голова Андрій Абрамченко, ефективна робота міської ради, правильний розподіл бюджетних коштів, державне та обласне фінансування, а також іноземні гранти в інфраструктуру Ізмаїла – ось головні напрямки соціально-орієнтованої турботи про ізмаїльчан. Місто готове йти назустріч інвесторам і створювати привабливі умови для співпраці, створювати нові робочі місця, перспективи для розвитку економіки. І наша молодь це наявно доказала захищаючі свої бізнес-ідеї.

Наприкінці конференції з уточнюючими запитаннями до директора центру зайнятості Володимира Довгаля звернулись багато з респондентів. Тож підсумовуючи відповіді він  акцентував що в центрі зайнятості є інструмент для першої допомоги та старту підприємницької діяльності, а фахівці й надалі готові служити та допомагати активним людям, які вирішили спробувати відкрити власний бізнес. «Бажаю учасникам проекту удачі, успіхів та пам’ятати, що у служби зайнятості завжди є можливості для допомоги підприємцям, головне ними вчасно скористуватись», - мовив він.