«На роботу – з радістю, а з роботи – з гордістю!»

Кожна окрема людина та суспільство в цілому не може переоцінити важливість вірного вибору професії. Знайти себе в професійному океані дуже важливо. Лише «працюючи на своєму місці» можливо виконувати роботу ефективно, підтверджуючи слова народного прислів’я «На роботу – з радістю, а з роботи – з гордістю!». Велика кількість існуючих у світі професій легко може змусити молодь розгубитися при виборі життєвого шляху.  

Саме тому з метою профорієнтації молоді фахівці Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості завітали з виїзними заходами у два навчальних заклади села Утконосівка. Обидві зустрічі були спрямовані на професійне самовизначення школярів.

 

 

Так, в Утконосівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів випускникам 9, 10, 11-х класів цікаво розповіли про професію бібліотекаря.  Бібліотека була, є і буде сховищем інформації та культурного спадку. Та, якщо десять-п'ятнадцять років тому назад це були лише друковані видання та рукописи, то сьогодні це й цифрова інформація. Діти з цікавістю слухали про  типологію професій взагалі. Жваво реагували і на існуючі актуальні вакансії на ринку праці в Ізмаїлі та Ізмаїльському районі. За допомогою мобільного центру профорієнтації кожен з бажаючих мав змогу пройти тестування на визначення професійних нахилів та інтересів.

Другий захід під девізом «Перетвори мрію на мету, а мету на реальність» проводився в комунальному закладі «Утконосівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів (для дітей з вадами розумового розвитку)». Фахівець відділу активної підтримки безробітних Людмила Пальжок не лише ознайомила з актуальними вакансіями, але й ґрунтовно та доступно розповіла про можливість навчання випускниками за обраними професіями зважаючи на діагноз.

Всім відомо, що на сьогодні профорієнтаційна робота серед молоді дуже важлива. Та ще більш важливим є орієнтація сільських школярів на вирішення кадрових питань на сільськогосподарських підприємствах. Сільська місцевість та провінційні міста завжди мають потребу в висококваліфікованих, ініціативних, енергійних, бажаючих трудитися молодих фахівцях. Тому перед службою зайнятості завжди буде стояти питання мотивації вибору перспективних професій, у тому числі й на селі.