Неформальне професійне навчання

Закон України «Про зайнятість населення» запровадив новий механізм, спрямований на забезпечення соціального захисту та конкурентоспроможності населення України на ринку праці, - підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями.

Неформальне професійне навчання – це набуття особою професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання.

У всьому світі визнання результатів неформального професійного навчання є головним інструментом підвищення гнучкості ринку праці та конкурентноздатності працівників. Цей інструмент дозволяє людині швидко пристосовуватись до змін на ринку праці, оволодівати актуальними професіями та відповідати вимогам роботодавця.

Підтвердження результатів неформального навчання передбачає врахування всіх вимог роботодавців до компетентності працівників відповідних робітничими професій. Це досягається шляхом розроблення професійних стандартів, зокрема критеріїв оцінювання професійної компетентності, у визначенні яких провідну роль відіграють роботодавці, їх галузеві організації та об’єднання.

Як показує досвід європейських країн, визнання результатів неформального професійного навчання має позитивний соціальний ефект як для працівників, які підвищують свій статус, так і для підприємств, виробництва, економічного розвитку країни.  

Перелік нормативно-правових актів, що регулюють питання підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями   

Перелік   професій (підтвердження  результатів неформального  професійного  навчання)  

Ознайомитись з переліком та інформацією про місцезнаходження, контакти, доступність транспорту тощо, суб’єктів, які здійснюють підтвердження  результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями можна ТУТ  

З механізмом підтвердження результатів неформального навчання за професією «кухар», у тому числі й з анкетами самооцінювання, можна ТУТ  

З графіком роботи комісії з підтвердження кваліфікації за професією «кухар» у ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ» у березні 2019 року, розрахунком вартості витрат на оцінювання результатів неформального професійного навчання та розрахунком вартості проживання   можна ТУТ

За консультацією звертатися за телефоном: 2-00-04; 2-10-07; 2-07-18  

В Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості можна підтвердити результати професійного навчання за професією кухар.